Pizzeria Cafe Paradiso Głubczyce, ul. E. Plater 5
tel. 77 544 38 60
Czynne: poniedziałek-niedziela: od 12:00
Pizza towarzyszy nam już od setek lat. Nie wiadomo dokładnie, kiedy powstała i kto ją stworzył, ale termin pizza jest starożytny i jak podają książki kucharskie z XIX w - oznacza ciasto drożdżowe, tyle, że w wersji słodkiej z serem, cukrem i migdałami. 

Dziś za mistrzów pizzy uchodzą Włosi. To oni stworzyli najpopularniejszą pizzę na cześć swojej królowej MARGHARITY von Savoyen. Stworzył ją Raffaele Esposito w 1889 roku. Dzisiaj istnieje 50 różnych gatunków pizzy, które można skosztować w pizzeriach całego świata, oraz między innymi w naszym lokalu. Podobno pizza jest symbolem geniuszu neapolitańskiego, który pozwala na wykonanie "jednego dania" wspaniałego, pachnącego, smakowitego i urozmaiconego, jako że każda pizza będzie różna od poprzedniej zależnie od ciasta, dodatków, przypraw i humoru pizzera bądź pizzerii. 

Po tym skromnym opisie historii, chcemy obalić mit panujący w Polsce na temat pizzy. Otóż ten chlebowy placek zapiekany z różnego rodzaju dodatkami, wbrew panującym opiniom jest daniem lekkostrawnym i zaspakajającym główne potrzeby organizmu człowieka. Można więc jeść pizzę bez obawy o własną sylwetkę.Pizzeria „Cafe Paradiso” to początkowo, mała, przytulna pizzeria, powstała w 2005r., mieszcząca się w centrum Głubczyc, w pobliżu kościoła parafialnego. Charakterystyczny w swojej formie styl nadał pizzerii ciepły klimat i miłą atmosferę, gdzie można było zjeść nie tylko pyszną pizzę, ale także sałatki, makarony zapiekane oraz naleśniki francuskie. W trosce o Naszych Gości od grudnia 2008r., pizzeria zmieniła siedzibę na bardziej obszerną i wygodniejszą, wprowadzając przy tym nowe menu oraz obsługę kelnerską. Nowy adres to Głubczyce, Emilii Plater 5, obok nowo odbudowanego ratusza miejskiego. Obecny wystrój lokalu pozwala przyjemnie spędzić czas zarówno rodzinie, zakochanej parze przy filiżance pysznego espresso czy latte, jak i każdemu pragnącemu zaspokoić swój głód kulinarny i estetyczny. Od początku naszym szczytnym celem jest oferowanie produktów najlepszej jakości, oraz zapewnienie solidnej obsługi. Działania nasze zostały docenione - osiągnęliśmy wiodącą pozycję na rynku. W trosce o najwyższą jakość zakupiony został najlepszy na świecie oryginalny włoski piec do wypieku pizzy firmy Moretti Forni z serii Hi-Tech Amalfi Naszym nowym zakupem jest także ekspres ciśnieniowy La Cimbali M2 Nową specjalnością są dania z grilla, przyrządzane na urządzeniach wykonanych ze stali szlachetnej. Szczególny nacisk kładziemy na przestrzeganie wymagań jakościowych oraz szkolenie personelu, co pozwala nam kontrolować produkcję zgodnie z przyjętymi standardami. Oferujemy wiele rodzajów pizzy na cienkim jak i grubym cieście w zależności od indywidualnych upodobań naszego Gościa. Ciasto produkujemy na bieżąco wyłącznie z naturalnych składników bez dodatku substancji konserwujących. Informujemy, że w naszym lokalu dostępna jest usługa Hot Spot, czyli możliwość korzystania z Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej. Umożliwia on posiadaczom laptopów, palmtopów oraz telefonów komórkowych wyposażonych w bezprzewodową kartę sieciową standardu 802.11 A, podłączenie się i surfowanie w Internecie. Usługa jest BEZPŁATNA !!! SSID punktu - Cafe Paradiso Po raz kolejny nasz personel odbył szkolenie z szefem kuchni Knorr Robertem, zdjęcia w galerii zdjęć.
Zapraszamy! Głubczyce, ul. E. Plater 5
Zamów on-line lub zadzwoń do nas  tel. 77 544 38 60